BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra utcára kerül az Esti Hírlap

A tervek szerint márciusban indítják újra az utóbbi években szüneteltetett Esti Hírlapot. A több évtizedes múltra visszatekintő bulvárnapilap kiadója az év végéig a napi 50 ezres utcai eladást szeretné elérni.

2003. február 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új köntösbe öltöztetett Esti Hírlap olvasóit három dolog emlékeztetheti a régi „Esti”-re. Az egyik a megszokott, csaknem négy évtizede változatlan fejléc, a másik a kora délutáni utcai árusítás, a harmadik a heti ötszöri (hétfő-péntek) megjelenés - amire a magyar tulajdonban lévő, három társaság által tavaly decemberben alapított és finanszírozott Esti Hírlap Kiadó és Vagyonkezelő Rt. (EHK) vállalkozik. Az újraindított napilapot is kiadó, 200 millió forint alaptőkéjű részvénytársaság 51 százalékos tulajdonosa a Profit Credit Pénzügyi Szolgáltató Kft., 35 százalékos részvényese a Play in House Szolgáltató Kft., a fennmaradó rész pedig az éppen egy évvel ezelőtt részvénytársasággá alakult E-arculat Elektronikus Arculat Fejlesztő és Tanácsadó Rt.-é.
Bár a NAPI Gazdaság korábbi információját cáfolták (NAPI Gazdaság, 2002. december 30., 1. oldal), az elmúlt hetekben végül is az EHK-hoz kerültek az Esti Hírlap tulajdonosi körének érdekeltségében lévő Penthouse magazin és a Love & Sorry hetilap kiadói teendői. Erről a munka ésszerűsítése és a költséghatékonyság jegyében döntöttek a tulajdonosok - magyarázta a NAPI Gazdaság megkeresésére az EHK ügyvezető igazgatója. F. Takács István elmondta, hogy a napokban fogadták el a tulajdonosok az erre az évre szóló költségvetést, amelynek finanszírozását garantálják. Az igazgató - üzleti titokra hivatkozva - nem akarta pontosan megjelölni azt az összeget, amelyet a három lap megjelentetésére szánnak, ám nem kommentálta azt az információnkat, hogy legalább 500 milliós befektetésre van szükség az idei működtetéshez. Csak annyit jegyzett meg, hogy a rendelkezésre álló keretösszeg nem haladja meg az egymilliárdot.
A kiadói tevékenység közös forrásainak keretében ugyan önálló egységként végzi munkáját a napi-, heti- és havilap szerkesztősége, ám a megjelentetéshez szükséges anyagi és eszközforrásokat közösen működtetik. A tervek szerint az Esti Hírlap 16 színes oldalon jelenik majd meg, az első lapszámot 100 ezer példányban nyomják, s az év végéig - 96 forintos áron - napi átlagban legalább 50 ezres eladás elérése a cél. A vevőket egyrészt az egykori Esti Hírlap vásárlói közül várják, ugyanakkor az ifjabb generációból is nagyszámú olvasót remélnek. Ez utóbbi érdekében - a hagyományos fejléc megőrzése mellett - korszerű tördeléssel készül majd a lap az Adoc-Interprint nyomdájában. (Itt nyomják a Metrót és a Színes Mai Lapot is.) F. Takács tájékoztatása szerint a tartalmat tekintve olyan, információkban gazdag napilap megjelentetésére készülnek, amely a bulvárújságok és a politikai napilapok közötti rést tölti be. Az új Esti Hírlapot az első időben kizárólag Budapesten, később az agglomerációban, majd legfeljebb a megyei székhelyeken terjesztenék, utcai árusítással: újságosstandokon és rikkancsok alkalmazásával. A viszonylag késői, déli 12 óra körüli lapzárta lehetőséget ad arra is, hogy a reggeli eseményekre, nagy érdeklődést kiváltó hírekre reagálva már kora délután választ, információt kaphassanak az olvasók (a tervek szerint délután háromtól lesz kapható az újság).
Az Esti Hírlap újraindítását pénzügyi befektetőként finanszírozó többségi tulajdonos azt várja el az EHK-tól, hogy az év második felétől legalább havi szinten nullszaldós legyen a vállalkozás. Nyereséget - kiadói szinten - csak a jövő évi tevékenység alapján terveznek.
Az Esti Hírlap főszerkesztője Valencsik Ferenc, főszerkesztő-helyettese Kiss L. György. A munkatársak többsége már dolgozik az új Esti Hírlap megjelentetésén, a szerkesztőség további, leendő tagjainak egy része pedig éppen felmondását tölti más lapoknál.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet