A Rádió úgynevezett kis zenei stúdiója digitális keverőpultot kap, amellyel Európában is egyedülálló minőségű hangfelvételek rögzíthetők - mondta lapunknak Gőblyös István, az MR gazdasági alelnöke. Az új berendezéssel az MR-nek lehetősége lesz arra, hogy bérmunkában lemez- és más hangfelvételeket készítsen. A mintegy 90 millió forint értékű fejlesztés várhatóan jövőre fejeződik be.
Digitális technológiával szerelik fel a Petőfi rádió - eddig analóg és féldigitális technikával működő - négyes és ötös stúdióját is. (A Petőfi adó négy stúdiója közül most még csak a reggeli kívánságműsort is sugárzó kis stúdió digitalizált.) A stúdiók az úgynevezett dalet szoftver beépítésével új technológiát kapnak, emellett a berendezések is megújulnak. A mintegy 80 millió forint értékű beruházás szeptember végére elkészül, majd indul a próbaüzem. A fejlesztések a hallgatók számára nem lesznek érzékelhetők; elsősorban a rádió internetes megjelenésének megújítását szolgálják - tette hozzá az alelnök. Az MR a hagyományos és az internetes rádiózás után a harmadik típusú (on demand) rádiózás megvalósítására készül, amikor a hallgatók igény szerint, tetszőleges időben és sorrendben hallgathatják meg a rádióműsorokat a világhálón. Egyéb stúdiófejlesztést idén már nem tervez az intézmény.
Kondor Katalin, a Rádió elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy a teljes digitalizálás 5-15 milliárd forintot igényelne, ám erre az intézménynek nincs fedezete, csak külső forrás bevonásával valósulhat meg. Az MR idén csak mintegy 600 millió forintot fordít új beruházásokra.
D. E. L.
