Legkésőbb augusztusig elindul a mosonmagyaróvári Lajta rádió - tájékoztatta lapunkat Ring Ferenc, a BMC Rádió Kft. ügyvezetője. A Győrben saját adót működtető BMC nemrég 48 százalékos részesedést vásárolt magának a helyi sugárzási jogot nyert mosonmagyaróvári Lajta Rádió Kft.-ben. A kft. eddigi tulajdonosai, Bánlaki Ákos és Szentkuti Dániel egyaránt adtak el tulajdonrészükből. A vételárat Ring nem kívánta elárulni. Beszállásuk okát abban jelölte meg, hogy a rádiós piacon új szereplőként megjelent Lajtának szüksége volt szakmai tapasztalattal is rendelkező társra. Ring az induláshoz szükséges beruházások mértékét több tízmillió forintban jelölte meg. A helyi adónak augusztus végéig el kell indulnia, a pontos kezdést azonban a tulajdonosokon kívül álló okok befolyásolhatják - szögezte le. A rádió a nagyobb településeken megszokottnál kevesebb zenével és több információval készül. Azt várják, hogy az adó 2003 végére önfinanszírozóvá válik.
(NAPI)
