BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végelszámolják a Cineplex Odeont

2002. március 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Végleg eldőlt, hogy kivonul Magyarországról a világ filmbemutatással foglalkozó egyik legnagyobb társasága, az amerikai Loews Cineplex Entertainment Corp. Lapunk értesülése szerint ugyanis a cég tulajdonában lévő kanadai Cineplex Odeon Corp. a napokban kezdeményezte magyar leányvállalata, az 1996-ban alapított, hárommillió forint törzstőkéjű Cineplex Odeon Hungary Kft. végelszámolását. Az eljárás hamar befejeződhet, hiszen a társaság a Pólus Center bevásárlóközpontból is úgy távozott január elsejével, hogy valamennyi kötelezettségét rendezte. A hattermes mozi üzemeltetését egyébként a Hollywood Multiplex-lánc tulajdonosa, az InterCom Rt. vette át (NAPI Gazdaság, 2002. január 15., 5. oldal). A Cineplex Odeon megszűnéséről szerettük volna megkérdezni Mécs András végelszámolót, a Mécs és Társai Tanácsadó Kft. ügyvezetőjét, lapzártánkig azonban nem sikerült elérnünk.
A Sony/Loews Theatres és a Cineplex Odeon egyesülésével létrejött Loews Cineplex 1999-ben még azt tervezte, hogy folytatja terjeszkedését Magyarországon is. Az akkori elképzelések szerint az expanzió részeként Budapesten tíz újabb termet nyitottak volna (NAPI Gazdaság, 1999. szeptember 10., 5. oldal). Új mozit akartak létrehozni a Baross Trade Centerben és a Pólus Centerben lévő multiplexet is bővítették volna. Ezekből az elképzelésekből azonban végül nem lett semmi.
H. B.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet