BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyenes konzervatív hetilap Debrecenben

2002. február 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

December óta új, ingyenes, vállaltan konzervatív-nemzeti elkötelezettségű hetilap indult Debrecenben Körkép címmel. A 80 ezer példányban megjelenő színes, 16 oldalas kiadványt az Alföldi Nyomda állítja elő. Az orgánumot V. Szabó Sándor igazgató-főszerkesztőnek és családjának cége, a 2001. december 6-án 3 millió forint törzstőkével létrehozott Hírlapkiadó 2001 Lap- és Könyvkiadó Kft. jegyzi. A cég fő tevékenységi köre a könyv- és napilapkiadás. V. Szabó mint újságíró 1998-99-ben - másokkal együtt - jegyezte a szintén Debrecenben kiadott Hónap című, 64 oldalas, színes, polgári magazint, mely azonban 13 hónapos működés után gazdaságilag válságba jutott; azóta V. Szabó nélkül, új kiadóval jelenik meg. A Körkép - igazgató-főszerkesztőjének elmondása szerint - komoly hirdetési szerződésekkel rendelkezik. Jelenleg 4-6 hétre előre stabilan biztosított a megjelenés. V. Szabó nem kívánt pontos pénzügyi adatokat közölni, de azt elmondta, hogy a kiadás éves költsége jóval 100 millió forint alatt van. A jelenleg Debrecen és a közigazgatásilag hozzá tartozó Józsa területén megjelenő Körképet megyei hetilappá kívánja tenni, s ez év nyarának közepétől-végétől megszüntetné az ingyenességet. Az igazgató-főszerkesztő határozottan leszögezte: az újság vállalt irányvonala ellenére nem lesz a Fidesz - MPP „választási újságja”. Hozzátette: reklámszerződésekkel, valamint irodahelyiség és irodabútorok felajánlásával „nemzeti gondolkodású vállalkozók” támogatják őket, köztük például a debreceni vagyonvédelmi vállalkozó, Wachter István.
(NAPI)

Marnitz István
Marnitz István

Ez is érdekelhet