Az országban az első olyan nonprofit jellegű rádió kezdi meg adását november 23-án, amelynek a Magyar Rádió Rt. Kossuth adója térítésmentesen adja át Krónika műsorait. A Miskolcon és a város közvetlen közelében fogható Európa Rádió Miskolc 300-400 ezer emberhez akar szólni. A cégadatok szerint Parkánszki Edina, Beély Katalin és szeptember óta az Anikri Bt. által tulajdonolt Európa Rádió Miskolc Kht. hét évre szóló műsorszolgáltatási jogot nyert az ORTT nem nyereségérdekelt adó kategóriába tartozó pályázatán. Oláhné Fábián Zsuzsa, a kht. ügyvezetője lapunknak elmondta: a nap huszonnégy órájában adnak műsort, az adás negyven százalékát zene teszi ki, a fennmaradó rész a közszolgálati műsoroké, illetve információké. A hárommillió forint tőkével 2000-ben alapított műsorszolgáltató közhasznú társaságnak ez az első ilyen vállalkozása, a cég 10-15 millió forintot fordított a technikai berendezésekre.
A Kossuth Rádió leghallgatottabb műsorai közé tartozó Krónikákat a 90,4 megahertzen adják. Miskolcon és közvetlen környékén ez idáig három kereskedelmi adó és a Magyar Rádió Rt. regionális adója szólt, az Európa Rádió immár az ötödik ebben a sorban. A magát minden korosztályhoz szóló rádióként meghatározó új szolgáltató lényegében közszolgálati feladatokat lát el. Egyes információk szerint a rádió tulajdonosai között a Fideszhez közel állók is találhatók, ezért az ellenzék pártjaihoz tartozók attól tartanak, hogy az Európa Rádió Miskolcon orientálni kívánja a hallgatókat a választások előtt. A rádió vezetői ezt egyértelműen cáfolták.
I. S.
