Az év második felétől (egyelőre fél évig) a Lapcommá váló Kisalföld Kft. adja ki a Pápai Hírlapot - tudtuk meg a város önkormányzatától. A váltás oka részint az, hogy az eddig 1700-1800 példányos helyi lapot a hirdetési újságokénál alacsonyabb példányszám miatt az utóbbi időben mindinkább önkormányzati forrásokból kellett finanszírozni. Az ezentúl ingyenesen terjesztett Pápai Hírlap a jövőben hetente nyolc színes oldalon, 12 ezer példányban jelenik meg. Ehhez 2001. második félévében 4,45 millió forint támogatást ad a város, amely viszont a bevételekből is részesedik. A megállapodás értelmében a lapfelület 25 százaléka lehet hirdetés.
K. Zs.
