Az elsősorban skandináv és benelux tévé- és rádióadókban érdekelt, luxemburgi bejegyzésű SBS Broadcasting S.A., a tv2-t működtető MTM-SBS Rt. 60 százalékos tulajdonosa 2000 első öt hónapjában 294 millió dollár bevétel mellett 14 millió dollár veszteséget könyvelt el. Csak a már tavaly is SBS-tulajdonban lévő adókat számításba véve azonban 2,9 millió dollár nyereség jön ki. A társaság - csökkenő mértékű - veszteségét a terjeszkedés, új adók indítása és felvásárlása okozta. 1999-ben 412 millió dollár árbevétel mellett még 42 millió dollár volt a veszteség. A harmadik negyedéves jelentés szerint az SBS eredményét javította a magyar leányvállalat növekvő árbevétele, a magyar reklámpiac bővülése és az áremelés. Utóbbi tényező valószínűleg a növekedés jelentős hányadát okozza. A tulajdonosok szerint a magyar társaság tavaly 2 milliárd forint EBIDTA (adózás és amortizációs leírás előtti) eredményt ért el (NAPI Gazdaság, 2001. január 16., 1-6. oldal).
