BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődközelben a Cine-Mis Kft.

2000. december 4. hétfő, 11:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csődközelbe került a miskolci hagyományos mozikat üzemeltető, a városi önkormányzat tulajdonában lévő Cine-Mis Kft. - tudtuk meg. A cég a multiplexek megjelenése óta vegetál, előadásain átlagosan 15 néző jelenik meg. A városi közgyűlés december 8-ai ülése elé az önkormányzat két előterjesztést készített: vagy - folytatva tevékenységét - januártól kht.-vé alakítják a Cine-Mist, vagy pedig végelszámolják: a Kossuth Mozit a jövőben vagy az Ady Endre Művelődési Ház üzemeltetné, vagy az Ady csak a moziüzemi szolgáltatást végezné, a mozi épületét pedig a helyi ingatlankezelő részvénytársaság, a MIK Rt. tartaná fenn. A másik miskolci mozit, a Békét mindenképpen bezárják és a MIK Rt.-n keresztül értékesítik. A Béke és a Kossuth üzemeltetését 1994. július 1-től végzi a 8 millió forint törzstőkéjű Cine-Mis. A cég az elmúlt évig nyereségesen, illetve nullszaldósan működött. Idén Miskolc belvárosában is felépült két bevásárló- és szórakoztatóközpont, az izraeli tulajdonban lévő Plaza, valamint a Raiffeisen Bank által felépített Szinvapark, összességében tizennégy moziteremmel. A Cine-Mis havi bevétele idén 3-4 millió forintról 1,2-1,4 millióra süllyedt, így július végétől már fizetési nehézségeik támadtak. Szeptemberben, a Szinvapark megnyitását követően már csak 700 ezer forint volt a havi bevétel.
I. S.

Király Andrea
Király Andrea

Ez is érdekelhet