A zirci önkormányzat úgy döntött, városi lappá alakítja át az általa 1991-ben alapított Zirc és Vidéke című, eleddig regionálisként működő lapot. A térség 21 településén terjesztett orgánumot 1994 óta kiadó Bakonyi Önkormányzatok Szövetsége ugyanis bejelentette, nem járul hozzá az újság költségeihez. (Néhány önkormányzat kifogásolt egyes cikkeket.) A zirci helyhatóság régóta szeretett volna saját lapot. Felmerült, hogy a lakosok ingyenesen kapják az újságot, ám ez évi 1,5 millió forint bevételkiesést jelentene.
K. Zs.
