A júliusban alakult Dunatáj Televízió Kht. jelenleg a Duna Televízió számára készít műsorokat, miután vesztett a Szekszárdi Városi Televízióra kiírt privatizációs pályázaton tájékoztatta lapunkat T. Pataki László, író-rendező, a kht. egyik alapítója. A kht. alapítói között szerepel T. Patakin kívül Andrásfalvy Bertalan egykori kultuszminiszter, Sándor Zoltán előadóművész és Székely Tibor producer. A százmillió forintos vagyonnal induló társaság hárommillió forintos törzstőkéje egyenlő arányban oszlik meg közöttük. A televízió a Szekszárdon és 50 kilométeres körzetében működő kábeltelevíziós hálózaton terjeszti műsorait. A tudósításaiknak helyet adó Dunatáj Stúdiót a Határainkon Túl Élő Magyarság Anyanyelvi Kultúrájáért Alapítvány (HTÉMAKA) bocsátotta a televízió rendelkezésére. Az intézmény a Magyar Televízíóval is együttműködésre készül. A szponzori háttér feltérképezése lezárult; jelenleg a munkájukhoz megfelelő anyagi és politikai feltételek megteremtődésére várnak nyilatkozta lapunknak Bali János, kht. főszerkesztője. A regionális szerkesztőség célja a tizenötmilliós magyarság összefogásának erősítése, fontos szerepet szánnak a közművelődésnek, a kulturális, nemzeti és etnikai kisebbségekkel kapcsolatos tevékenységeknek, a kulturális örökség megóvásának. A stúdió távlati tervei között a több térséget felölelő rádiós és televíziós műsorszolgáltatás megvalósítása is szerepel.
T. P.
