A jelenlegi ügyvezetővel, Lucz Jánossal bővült a keszthelyi Kék Újság Kiadó Kft. tulajdonosi köre: így a 22 ezer példányban, kéthetente megjelenő, döntően postai terjesztésű hirdetési lap kiadója most hat megánszemély tulajdonában van. A tagok tervei között szerepel, hogy a balatoni térség minél több településén legyenek jelen tájékoztatta a NAPI Gazdaságot Lucz, aki egyben a Kék Újság szerkesztője is. (A közelmúltban a keszthelyi, a nyugat-balatoni, illetve a marcali térség mellett megjelentek Tapolcán is, s további óvatos terjeszkedés is az elképzelések között szerepel.) Az újság évente tízmilliós árbevételt ér el, ezt körülbelül az infláció arányában tervezik növelni. A társaság egyik legnagyobb gondja a forráshiány tette hozzá Lucz. A kiadót hét évvel ezelőtt, 1 millió forint törzstőkével, döntően a jelenlegi tulajdonosok alapították. Az öt munkatársat foglalkoztató Kék Újság színéről kapta a nevét, s bár ma már többszínnyomásban jelennek meg, a bevált nevet megtartották.
(NAPI)
