BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izland nem tud a bálnák nélkül élni

Az izlandi kormányzat újra elővette korábbi tervét, mely szerint 13 évnyi szünet után újra legálissá tennék a bálnavadászatot - írja a BBC.

2003. április 4. péntek, 10:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szigetország szerint csak tudományos célokkal újítanák fel a vadászatot, amelyre egyébként az érvényes nemzetközi szabályozás szerint van is lehetőség. Japán szintén csak a tudomány nevében engedélyezi az emlősök elfogását, ugyanakkor Norvégia továbbra sem tiltja a kereskedelmi célú bálnavadászatot, a skandinávok ugyanis nem csatlakoztak az 1986-os Nemzetközi Bálnavadászati Egyezményhez (IWC), amely megtiltja a kereskedelmi célú bálnaölést.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet