Jövőre ezer, egy évvel később viszont már négyezer sportautó hagyhatja el a McLaren Automotive wokingi gyárát. A Forma-1-es sikereiről is ismert brit autógyár ugyan a Mercedessel együttműködve most is gyárt "hagyományos" autókat, de a kézi szereléssel előállított SLR McLarenekből évente csupán pár száz készül. A Wokingban most épülő üzemcsarnokban készülő, MP4-12C jelzés alatt futó sportkocsi viszont már teljes egészében McLaren-konstrukció lesz, minden alkatrész és részegység a patinás brit cég terméke. A "tömegtermelésre" érett típusról egyelőre nincsenek pontos adatok, de a felhevült érdeklődők máris lekötöttek egy teljes évi mennyiséget a cseppet sem olcsó, 125-175 ezer fontba kerülő csodakocsiból.
A McLaren többségi tulajdonosa a bahreini Bahrain Mumtakalat Holding, kisebbségi pakettel rendelkezik a svájci TAG-csoport és Ron Dennis, a McLaren elnöke. A már négy üzleti egységből álló cég 1994-1995 között állított elő utoljára teljesen saját fejlesztésű sportautót: akkor mindössze száz egymillió dollárra árazott gépkocsi hagyta el a gyárat. Az új típust tavasszal kezdik forgalmazni és ehhez már felállt a 70 tagból álló európai kereskedelmi hálózat.
