A román fővárostól mintegy 60 kilométerre, Titun avatta fel tegnap második legnagyobb fejlesztő központját a francia Renault. A Renault Technologie Roumanie (RTR) 350 hektáros bázisán tíz, összesen 32 kilométernyi, különböző terepviszonyokat imitáló tesztpálya, egy a gépkocsik végsebességét tesztelő körgyűrű, több mint száz autó befogadására alkalmas tesztcsarnok és több irodaépület is helyet kapott. A beruházásra eddig 166 millió eurót költöttek, 2015-re a befektetések összege eléri a 450 millió eurót - mondta Philippe Pavel, az RTR igazgatója. A bázison több mint 300 szakember kezdheti el a munkát, a tervek szerint számuk pár éven belül meghaladja a 2500-zat. A mérnökökből, tervezőkből és dizájnerekből álló gárda több mint 90 százaléka 31 év alatti román állampolgár lesz - ígérte a igazgató. A központban a jelenlegi Dacia modellekhez az Euro 5-ös motorok tesztelése már az idén elkezdődhet, 2011-ben pedig már itt születhet meg az új alapokra épülő Logan és a Duster új generációja, de itt rajzolják meg a Renault modellek új arculatát is. A központ még jobb működéséhez elengedhetetlen a helyi szárazföldi és vízi közlekedési infrastruktúra fejlesztése. A Renault mellett az RTR részvényeinek csaknem 50 százalékát az Európai Fejlesztési Bank birtokolja, amely a projekt megvalósulását 44 millió euróval finanszírozta.
