BUX 139213.70 1,15 %
OTP 44750 1,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigantikus bírságot kaphat a PacifiCare

2010. szeptember 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kaliforniai hatóságok összesen 9,9 milliárd dollárra perelték be a PacifiCare-t, mivel a vádak szerint az egészségbiztosító 2006-2008 között közel egymillió esetben sértette meg az állam törvényeit, 130 ezer ügyfelet károsított meg - írja az Los Angeles Times. A bírság maximális értéke nagyobb, mint amennyiért a UnitedHealth Group (árbevétel szerint a legnagyobb amerikai biztosító) 2005 decemberében felvásárolta az egymillió kaliforniai ügyféllel rendelkező PacifiCare-t: a biztosítóóriás akkor 9,2 milliárd dollárt fizetett. Adam Cole, a kaliforniai igazságügyi minisztérium jogi főtanácsadója szerint a biztosító a profit érdekében szándékosan a betegek, az orvosok és a kórházak érdekei ellen cselekedett. A vád szerint a felvásárlás után törvényellenesen alakították át a PacifiCare-t, a biztosító több ezer ügyfelének iratait vesztette el, és olyan hibákat követett el a költségtérítések kezelésekor, amelyek rendszeresen az ügyfeleiket sújtották. Az állam mind a 992 ezer esetben a maximális, 10 ezer dolláros bírságot követeli, így jön ki a teljes 9,92 milliárd dollár. Roger A.Sevigny, az amerikai egészségügyi biztosok szövetségének korábbi elnöke szerint még nem lépett fel amerikai állam ekkora kártérítési igénnyel biztosítóval szemben. A UnitedHealth és a PacifiCare szóvivője útján cáfolta a vádakat, állításuk szerint főként adminisztrációs hibákról van szó, amelyekkel senkinek sem ártottak.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet