BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A munkásosztályé lett a Foxconn profitja

2010. augusztus 31. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb mobiltelefon-bérgyártója, a tajvani Foxconn International Holdings 142,6 millió dollár veszteséget szenvedett el az idei első félévben a tavalyi első hat hónap 18,7 millió dolláros mínuszát követően. Az árbevétel 3,16 milliárd dollárról 3,23 milliárd dollárra nőtt. A cég közleménye szerint a mobiltelefonárak világpiaci visszaesése áll a lehangoló adat mögött, ám a Morgan Stanley inkább a cég kínai béremelését teszi felelőssé a veszteségért. A Foxconn sencseni üzemében az év elején többen öngyilkosságot követtek el, miután bérükből elemi megélhetésükre sem futotta, amit sztrájkok követtek, majd a cég kénytelen volt megemelni a béreket. Emellett a Foxconn jelentően növelte kutatási büdzséjét - 86,9 millió dollárról 110 millió dollárra -, hogy több ügyfélre tegyen szert, bár ennek eredményei egyelőre nem látszanak. A vállalat megrendelései 40 százalékát továbbra is a Nokiától kapja, emellett az Apple iPhone okos telefonját is gyártja bérmunkában.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet