A világ második legnagyobb cementgyártója, a svájci Holcim részvényárfolyama öt százalékot esett a zürichi tőzsdén, miután a cég profitja nem érte el az elemzői várakozásokat. A második negyedévben realizált 399 millió svájci frankos nettó nyereség 12 százalékkal kisebb a tavalyi megfelelő időszak profitjánál - az elemzők átlagosan 561 millió frankot vártak. Miközben az időszakban az árbevétel éves összehasonlításban 11 százalékkal, 6,16 milliárd frankra nőtt, a cementárak Európában 4,4 százalékkal estek; emellett elszaladtak a Holcim költségei is, a termelésre 12 százalékkal, a logisztikai feladatokra 19 százalékkal költöttek többet a második negyedévben, mint tavaly, ráadásul a vállalat észak-amerikai részlegének átalakítása 186 millió frankos költséggel járt. A társaság egy meglehetősen pesszimista közleményt is kiadott az eredmények ismertetése mellett: a Holcim vezérigazgatója, Markus Akermann szerint ágazatukban még mindig nem lehet globális fellendülésről beszélni.
