BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feldarabolja magát a Citi

2010. február 1. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladná vagy kiszervezné a Citigroup a 10 milliárd dollárnyi vagyont kezelő Citi Private Equity (magántőke-befektető) üzletágát - értesült a Bloomberg az ügyhöz közeli forrásból. Ezzel újabb szervezeti egység került fel a bankcsoport által hitelállományának csökkentése, illetve tőkemegfelelési mutatója javítása érdekében eladni tervezett részlegek listájára. A kormány támogatása nyomán 27 százalékban állami tulajdonban lévő Citi felügyeleti nyomásra kénytelen értékesíteni az általa kezelt 1860 milliárd dolláros vagyon harmadát - értesült a hírügynökség. A Citi Private Equity, az ingatlankezelő Citi Property Investors, illetve a Hedge Fund Management Group eladásáról ugyanakkor még tavaly született döntés, tehát azelőtt, hogy Barack Obama bejelentette volna bankreformtervét. A Citi lépései így gyakorlatilag megelőlegezik az Egyesült Államok elnökének január végén meghirdetett programját, ami arra tesz javaslatot, hogy a nagybanktól követeljék meg hedge fundjaik és befektetési banki tevékenységeik leválasztását, saját számlás tőzsdei kereskedésük megszüntetését, illetve hogy tiltsák meg nekik pénzük magántőke-társaságokba fektetését.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet