BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Segített Szlovákiában a roncsprémium

2010. január 13. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szlovákiában 2009-ben 6,7 százalékkal kevesebb gépkocsit és kishaszonjárművet adtak el, mint egy évvel korábban. "Ez, tekintettel a válságra, jónak mondható, már csak azért is, mert a viszonyítási alapul szolgáló 2008 volt eddig a legsikeresebb a hazai autóértékesítés terén" - mondta Ludovít Ujhelyi, a szlovák autóipari szövetség (ZAP) alelnöke. Sőt, a roncsprémium kétszeri fordulójának eredményeként személygépkocsiból 6,68 százalékkal, közel 5000-rel több autót értékesítettek (74 717 darabot), mint 2008-ban, miközben a roncsprémium által nem érintett haszonjárművek terén 41,5 százalékos visszaesést regisztráltak. Idén viszont már nem lesz roncsprémium, ezért a szlovák autókereskedők attól tartanak, hogy az eladások száma akár 25 százalékkal is visszaeshet. Továbbra is a félig hazainak számító Skoda a leginkább kelendő, ám pozíciója folyamatosan romlik. 2009-ben 15 140 darabot adtak el belőle, ez 3442-vel kevesebb a 2008-asnál, piaci részesedése pedig 16,74 százalékra olvadt. A Thalia modell révén a Renault feljött a 2. helyre (9668 darab, 10,69 százalékos részesedés), a 3. a Peugeot (6349 darab, 7,02 százalék), a Zsolnán gyártott dél-koreai Kia pedig a 6. helyről tavaly a 4. helyre ugrott. A Volkswagen viszont látványosan, a 2. helyről visszaesett a 6. helyre, 31 százalékkal, 5613 darabra csökkent az értékesítése.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet