A válság ellenére 2009-ben a vártnál jobban teljesítettek a cseh autógyárak - bár ez részben a német roncsprémiumnak köszönhető. A Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilap szerint a három cseh autógyár (a Mladá Boleslav-i Skoda Auto, a Prága melletti Kolínban levő TPCA Peugeot-Citroën-Toyota és a nosovicei Hyundai) idén 1,125 millió gépkocsit értékesített, ez 11,3 százalékkal múlja felül a 2008-ast. A rekord két dolognak volt köszönhető: az egyik, hogy már egész évben üzemelt a Hyundai autógyára, a másik, hogy duplájára nőtt Kínában a Skoda termelése - a tavalyi 60 ezerről 120 ezerre. A Hyundai 2008. november 10-től termel Nosovicében, 2008-ban 12 ezer, idén pedig 118 ezer gépkocsi került le a futószalagjairól. 2009 első negyedévében még riasztóan visszaesett a cseh autóipari társaságok teljesítménye, 3-4 napos munkaheteket vezettek be, azonban január 20-án Németország bevezette a roncsprémiumot, majd Szlovákia is erre az útra lépett, és a prémium éppen a csehek által gyártott olcsóbb, kisebb fogyasztású járműveknek kedvezett. A roncsprémium hatására például a kis Skoda Fabiák napi gyártását 900-ról 1200-ra kellett növelni, miközben Prága nem élt a roncsprémium bevezetésével.
