BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsonyból irányítja a régiót az OMV

2009. december 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az osztrák OMV Csehországból Szlovákiába költözteti központját - írja a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilap -, ami a cég cseh vezetésében elbocsátásokat von maga után. A szlovák központból irányítja a társaság a szlovák, a cseh és a magyarországi tevékenységét is, ezzel több millió cseh koronát takarít meg. Az OMV a hírt nem volt hajlandó kommentálni. Az áthelyezés nem érinti a cseh piacon működő 220 OMV üzemanyagtöltő állomás működését. "Logikus lépés, hiszen számos cég dolgozik kiadásainak lefaragásán. Az érintett országok piaca nagyon hasonló, és a cégek a legdrágább alkalmazottaik bérét próbálják megtakarítani" - kommentálta a fejleményt Ivan Indrácek, a cseh üzemanyagtöltő állomások szövetségének elnöke. A társaságok több országot egy régiós irányítás alá vonnak össze, így csak egy vezérigazgatóra/elnökre van szükség. Legutóbb a Tschibo vonta össze cseh, szlovák és román képviseletét. A Hospodárské Noviny megállapítja: az OMV nem egyedi eset, a holland ING például a cseh központ döntő részét Romániába költözteti.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet