BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elnapolták az Opel-döntést

2009. november 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A General Motors (GM) európai üzemeinek helyet adó európai uniós tagállamok gazdasági miniszterei tegnapi tanácskozásukon megállapodtak abban, hogy kormányaik nem döntenek az autógyártónak adandó támogatásokról, amíg a jövő héten esedékes újabb ülésükön nem tekintik át az GM tervét az Opel/Vauxhall átalakítására. A megbeszélésen részt vett három uniós biztos és a GM európai ügyekért felelős vezetője, Nick Reilly is. Az amerikai cég vezetése a hét második felében terjeszti elő elképzeléseit, amiről tárgyalni akarnak a szakszervezetekkel is. Utóbbiak leszögezték, elvárják, hogy a GM a korábbi évektől eltérően megtartsa az Opel fejlesztésével kapcsolatos ígéreteit és nagyobb önállóságot adjon európai leányvállalatának.
Az ötvenezer Opel/Vauxhall-alkalmazott felét adó Németország gazdasági minisztere, Reiner Brüderle úgy jellemezte a tanácskozást, hogy annak célja a támogatásverseny kialakulásának elkerülése volt. Berlin foglalta el a múlt héten a legkeményebb álláspontot a GM-mel szemben: míg más országok kormányai jelezték, hogy hajlandóak beszállni az Opel átszervezésének finanszírozásába, a német kormány képviselői a konkrét tervek ismerete előtt nem ígértek semmit.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor
Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet