A második legnagyobb amerikai befektetési bank, a Morgan Stanley csütörtökön közölte, hogy hozzávetőleg ezer alkalmazottjától kell megválnia, mert jelzálog-hitelezési üzletét kénytelen zsugorítani. A másodlagos jelzáloghitel-válság miatt és egy 9,4 milliárd dolláros veszteségleírással terhelt negatív eredményű negyedév után már bejelentett csaknem 1000 fős leépítést a bank.
A tengerentúli jelzálog-hitelezési válságnak az amerikai pénzügyi szférában eddig már csaknem 25 ezer munkahely esett áldozatul, és még az idén további húszezer megszüntetése várható. A legnagyobb elbocsátási tervet az ugyancsak nagy befektetési cégként működő amerikai Lehman Brothers határozta el, 3800 állás megszüntetésével. Az elmúlt 12 hónapban az Egyesült Államokban a jelzálog-hitelezési piacon tevékenykedő vállalkozások közül 225 húzta le a rolót.
