Októberben 3,4 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba a nyugat-európai országokban, mint 2005 októberében – derül ki a német autógyártók szövetsége (VDA) tegnap közzétett adataiból, ehhez azonban hozzájárult, hogy az idén eggyel több munkanap volt ebben a hónapban, mint tavaly. Összesen 1,15 millió új autót vásároltak az autósok októberben. Németország maradt a legnagyobb piac, 293,8 ezer autó értékesítésével, ami azonban csak 1,4 százalékos növekedés, tehát úgy tűnik, hogy a német fogyasztók nem hozzák előre vásárlásaikat az áfa januári emelése miatt. Franciaországban 8,4 százalékkal, 173,1 ezerre, Spanyolországban 5,8 százalékkal, 113,5 ezerre, Nagy-Britanniában 0,9 százalékkal nőtt az értékesítés. Az év első tíz hónapjában 0,4 százalékkal, 12,45 millióra emelkedett az újonnan kiadott forgalmi engedélyek száma Nyugat-Európában, ami arra utal, hogy az év egészében a tavalyihoz hasonló mennyiségű új autó kerül az utakra. A VDA elnöke, Bernd Gottschalk szerint ez csak akkor módosulhat pozitív irányba, ha az év hátralévő két hónapjában a vártnál nagyobb lesz a kereslet a megújult modellek iránt.
