BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint csődben van az Eurotunnel

2006. július 13. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csődvédelmet akar kérni maga ellen a párizsi kereskedelmi bíróságon a La Manche-csatorna alatti vasúti alagutat üzemeltető angol–francia Eurotunnel Plc., miután nem tudott megegyezni hitelezőivel 6,2 milliárd angol fontos (11,4 milliárd dolláros) adóssága átütemezéséről. A tárgyalások kudarcáért a Deutsche Bank által vezetett hitelezői csoportot okolja a Csalagút üzemeltetője, amely alternatív pénzügyi rendezési tervvel állt elő a fő hitelezői által májusban elfogadott átütemezési javaslattal szemben. A Goldman Sachs, a Macquarie Bank, a Barclays és az AXA Private Equity által támogatott megoldásban csökkentenék a cég hitelállományát és 13 százalékra szállítanák le részvényesei tulajdoni hányadát, ám ez nem tetszik a német nagybank szárnyai alatt gyülekező, a vállalkozásban 1,9 milliárd fontos kölcsönnel részt vevő kisebb hitelezőknek. Az Eurotunnel kötvénytulajdonosai szintén jobb feltételeket akarnak kiharcolni pénzük visszaszerzésére, mint amilyeneket a májusi megállapodás kínál.
Az amerikai mintára létrehozott csődvédelem új intézmény a francia jogrendszerben, ami lehetővé teszi, hogy a bajba jutott cég bírósági segédlettel hat hónap alatt kidolgozzon egy túlélési tervet, ahelyett hogy „bedobná a törülközőt”. A vártnál kisebb átkelő forgalom miatt a Csalagút üzemeltetője a létesítmény megnyitása óta visszafizetetlen hitelektől nyög, a cég ügye az első komoly tesztje lenne a csődvédelmi eljárásnak. Francia illetékesek elképzelhetetlennek tartják, hogy az ügy bármilyen fordulata az alagút lezárásához vezessen.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet