A légitársaságok 2600 milliárd dollárt fognak elkölteni repülőgép-vásárlásokra a következő húsz évben – idézi a BBC a Boeing előrejelzését. A vevők főként a kisebb, 100–400 személyes, illetve a kis fogyasztású gépeket fogják keresni. 2025-ig összesen 27 200 utas- és teherszállító repülőt szállítanak le a gyártók, ezzel megduplázódik a világ légitársaságainak repülőgép-állománya. Ázsia lesz a legerősebb piac, az említett összeg 36 százalékát itt söpörhetik be a gyárak, de jelentős keresletet támasztanak majd a latin-amerikai, közel-keleti és afrikai légitársaságok is.
A Boeing jóslata rossz hír nagy riválisának, az Airbusnak, amely hatalmas összegeket ölt 555 személyes A380-as szuperjumbója fejlesztésébe, arra számítva, hogy a nagyon sok utas szállítására képes repülőgépeké a jövő. További rossz hír az európai repülőgépgyártónak, hogy az idei első félévben mindössze 117 új megrendelést kapott, szemben a tavalyi első féléves 276-tal. Eközben a tengerentúli versenytárs 493 megrendelést vett fel a 2005. első félévi 439 után. A szállítások terén egyelőre még tartja 2003-ban megszerzett előnyét az Airbus: az első félévben 219 repülőt adott át, szemben a Boeing 195 gépével.
A toulouse-i nagyvállalat egyik gondja, hogy az A350-es újratervezési gondjai miatt e közepes gépből kevesebbet tud eladni, mint amennyire számított – A350-esre csak 13 új megrendelő jelentkezett az elmúlt hat hónapban –, de a legnagyobb problémája, hogy nem képes tartani az A380-as szuperjumbók szállítási határidejét.
