BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengén muzsikálnak a hazai autógyártók az USA-ban

2006. július 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentősen, 10,5 százalékkal visszaestek az újautó-eladások az Egyesült Államokban júniusban éves összehasonlításban, részben miután a növekvő üzemanyagárak miatt már az ottani vevők is a kisebb autókat keresik, részben azért, mert sokan arra számítanak, hogy a nyári szezon után leértékelve kaphatják meg a kiszemelt járművet. A hazai autógyártók együttesen 18,7 százalékos visszaesést szenvedtek el, miközben dél-koreai és japán konkurenseik együtt 2,8 százalékkal növelték forgalmukat. Az európai márkák – főként a luxusautó-gyártók, a BMW, a Mercedes és a Porsche jó szereplésének köszönhetően – együttesen félszázalékos pluszt értek el.
A keresletcsökkenés legnagyobb vesztese a General Motors Corp., amely tavaly júniushoz képest 25,7 százalékos visszaesést volt kénytelen elkönyvelni, igaz, ebben szerepet játszik a magas bázisadat is, ugyanis a cég éppen tavaly ilyenkor árusította ki készleteit a korábban csak az alkalmazottaknak adott kedvezményes áron. A cég vezetőinek elmondása szerint a viszonylag rossz mostani adatok ellenére sem térnek vissza ehhez a profitgyilkos extrakedvezményhez. A Toyota Motor Co. a piac szűkülése közepette is növelte értékesítését: 14,4 százalékkal több autót adott el júniusban, mint egy évvel korábban. A javulás ugyanakkor csak a személyautóit érintette: nagyobb, többet fogyasztó pickupjainak értékesítése 13,6, hobbi-terepjáróié (SUV) 38 százalékkal zuhant.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet