A Nissan Motor Co., illetve a Renault SA igazgatótanácsa felhatalmazta a cégcsoport vezérigazgatóját, Carlos Ghosnt, tegyen lépéseket a Nissan–Renault és a General Motors Corp. (GM) szövetségének létrehozása érdekében. A GM igazgatótanácsa – a Bloomberg értesülése szerint – pénteken tárgyal a javaslatról. A szövetség ötlete a General Motorsban közvetetten 9,9 százalékos részesedéssel bíró Kirk Kerkoriantól származik, aki sajtóértesülések szerint a múlt héten informálisan már tárgyalt is a kérdésről Carlos Ghosnnal. Az 89 éves üzletember lassúnak tartja a súlyos veszteségekkel küzdő amerikai autógyártó racionalizálási folyamatát, és úgy véli, hogy a Nissan hét évvel ezelőtti rendbetételével a „költséggyilkos” nevet kiérdemlő francia menedzser lenne a legalkalmasabb személy a GM újjászervezésére. Amennyiben Kerkorian 10 százalékához a Nissan és a Renault megszerezne további 10-10-et, akkor hárman együtt a GM legnagyobb tulajdonosi csoportjává válnának. A szövetség támogatói lehetőséget látnak a technológiai szinergiák kihasználására, ellenzői szerint viszont konfliktusokat okozhat, hogy a Nissan jelentős konkurense a GM-nek az amerikai piacon.
