BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Gazpromé lesz a Kommerszant?

2006. április 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb földgáztermelő vállalata, az orosz állam tulajdonában lévő Gazprom a liberális Kommerszant napilap megvásárlására készül – értesült a Vedomosztyi. A napilap szerint a tárgyalások már meg is kezdődtek a jelentős médiaérdekeltségekkel rendelkező Gazprom és a Kommerszant milliárdos grúz tulajdonosa, Badri Patarkacisvili között. A tulajdonos 350 millió dollárt szeretne kapni a lapért, amelynek jelenlegi piaci értéke 150-160 millió dollárra tehető. A Kommerszant megvásárlása a 2007-es parlamenti és a 2008-as elnökválasztásra készülő Kreml számára is előnyös, az ügylettel ugyanis a független – azaz nem az állam vagy a Gazprom tulajdonában lévő – orosz média utolsó védőbástyája is elesik. Patarkacisvili ráadásul az emigrációba kényszerült, Putyin ádáz ellenfelének számító Borisz Berezovszkij közeli munkatársa volt, a moszkvai vezetés így érthetően nem nézte jó szemmel a működését.
A Gazprom médiaüzletágának tulajdonában van az NTV televíziócsatorna, ezenfelül meghatározó részesedéssel rendelkezik az Ekho Moszkvi rádióállomásban és az ország egyik legnagyobb múltú, bár ma már viszonylag csekély befolyású napilapjában, az Izvesztyijában.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet