BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovák szigor a renitens hipermarketekkel szemben

2005. november 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország és Csehország után az elmúlt napokban Szlovákiában is sorra észleltek durva hiányosságokat a nemzetközi kiskereskedelmi láncok (Tesco, Carrefour, Ahold, Billa és Metro) hiper- és szupermarketjeiben. A kirívó közegészségügyi, ráadásul többször ismétlődő vétségek (különösen a romlott hústermékek forgalmazása) láttán a szlovák földművelési minisztérium szigorú törvénytervezetet dolgoz ki. Napjainkban ugyanis a kiróható pénzbüntetés felső határa mindössze 1 millió korona (kb. 6,4 millió forint), aminek nincs igazán elrettentő ereje. Simon Zsolt agrárminiszter szerdán utasítást adott, hogy az élelmiszer-biztonságról készülő törvénytervezetbe építsék be a „háromszor, és elég” elvét – közölte Czajlik Katalin, a szakminiszter szóvivője, aki egyelőre nem tudta pontosítani, milyen vétségeket kell elkövetni ahhoz, hogy egy üzlet bezárását elrendeljék.
Ha a törvénytervezetet – amely a pénzbírság felső határát 50 millió koronára emelné – a parlament is elfogadja, akkor azokat az üzleteket, amelyek háromszor durván vétenek, végleg bezárhatnák. A Szlovák Kereskedők Szövetsége máris elutasítja a „háromszor, és elég” elvét, mivel átgondolatlannak tartja. Jirko Malchárek gazdasági miniszter szintén fenntartásait fogalmazta meg e koncepcióval szemben.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet