BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre indul a mohi atomerőmű bővítése

2005. november 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák villamos művek (Slovenské Elektrárne, SE) 66 százalékát rövidesen megvásároló olasz ENEL energiatársaság tervei szerint a magyar határ közelében épülő mohi atomerőmű 3. és 4. blokkja 2011-ben már áramot fog szolgáltatni – közölte Pozsonyban Marco Arcelli, az ENEL Szlovákiáért felelős regionális igazgatója. Az olasz cég 840 millió eurót fizet az SE kétharmadáért, és előzetesen azt ígérte, hogy 1,88 milliárd eurót szán a szlovák energiaszektor fejlesztésére, korszerűsítésére – az összeg döntő részéből, mintegy 1,5 milliárd euróból megépítik az újabb két blokkot a mohi erőmű már működő két reaktora mellé. Mohi fontos Szlovákia önellátása szempontjából, mivel az Európai Unió nyomására 2008-tól leáll a Nagyszombat melletti Apályszentmihályon jelenleg működő V1-es atomerőmű két reaktora, ami átmenetileg energiahiányt okozhat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet