A Slovak Telecom (ST) szlovák vezetékes telefonszolgáltató Brüsszel nyomására és a szlovák versenyhivatal büntetése nyomán hétfőtől liberalizálta a vezetékestelefon-piacot.
A Deutsche Telekom által 49 százalék erejéig privatizált ST konkurensei, a Nextra, a Slovanet, az eTel, az Amtel és a Dial Telecom máris az eddiginél kedvezőbb tarifákkal csábítják az ügyfeleket. A háztartásokat is megcélzó alternatív szolgáltatók csúcsidőben akár 50 százalékkal is olcsóbb helyközi hívásokat tesznek lehetővé, olcsóbbá válik a mobilhálózatok tárcsázása és a külföldi hívás, ám az esti tarifáknál és a hétvégi hívásoknál nem várható érdemi változás.
Aki az új szolgáltatók egyikét választja, annak a szerződés megkötését követően az operátor előhívó számát kell tárcsáznia, az ügyfél viszont továbbra sem szakíthatja meg a szerződését a Slovak Telecommal. Az ST-nek jelenleg mintegy 1,2 millió kliense van, ez a szám azonban évek óta csökken, így már csak a harmadik helyen áll az Orange és a T-Mobile mobilszolgáltató mögött.
