BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forradalmian új DVD-meghajtó a Philipstől

2005. január 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland Philips Electronics olyan optikai lemezmeghajtót fejlesztett ki, amely számítógépekbe építve három formátumban képes CD- és DVD-felvételeket készíteni, illetve lejátszani. A standardok egyike az úgynevezett kék lézeres technológia, amellyel akár ötven gigabájtnyi, a hagyományos – úgynevezett piros lézeres – DVD-knél ötször több tartalom is felvihető egy-egy lemezre (vagy ugyanaz az anyag sokkal jobb minőségében rögzíthető). A filmstúdiók nagy várakozással tekintenek a kék lézeres DVD-k megjelenése elé, ami a korábbi jóslatok szerint csak 2006-ra volt várható – derül ki a Reuters tudósításából.
A Philips, amely az e heti Las Vegas-i szórakoztatóelektronikai vásáron mutatja be a nagyközönségnek újdonságát, a Hewlett-Packarddal, a Sony Corp.-pal és a Dell-lel dolgozik együtt a kék lézerekre alapuló rendszereken. Konkurensük ezen a téren a Toshiba Corp. és a Sanyo Electric Co. vezette konzorcium, amely az úgynevezett HD (High Definition) DVD-standardot fejleszti. Ez a technológia ugyan kevesebb tárhelyet nyújt, mint kék lézeres versenytársa, de a fejlesztők szerint olcsóbb és hamarosan piacképes lesz. A HD DVD-t a Warner-Bros, a Paramount Pictures és a Universal Pictures filmstúdió támogatja, míg a kék lézer mögé a Disney és a Sony Pictures állt be. Ezek a támogatások azonban nem kizárólagosak, így egyelőre korántsem dőlt el, melyik technológia szerez hegemóniát a közeljövő nagy teljesítményű DVD-formátumainak piacán.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet