BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tendert írnak ki a vítkovicei acélműre

2004. december 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh Vítkovice Steel privatizálását felügyelő tárcaközi bizottság 2005. január 6-án írja ki az acélmű eladására a kétfordulós nemzetközi pályázatot – közölte a prágai pénzügyminisztérium. Az állam az Osinek társaság révén jelenleg 99 százalékos tulajdonrészt birtokol a cégben. Az első fordulóban a pályázóknak ismertetniük kell terveiket, amelyek garantálnák az acélmű életképességét és bizonyos foglalkoztatási szint megőrzését 2008-ig. A második fordulóban a felkínált vételár lesz a döntő. Az ostravai térségben működő társaság iránt korábban az ágazatban világelső francia Arcelor, a vezető amerikai acélgyártó, a Nucor Corporation, a Global Infrastructure Holdings, az orosz Szeversztal, az ukrán Industrial Union of Donbass és az iráni Safa Industrial Holdings érdeklődött.
A SITA hírügynökség értesülései szerint azonban a tender legnagyobb esélyese az indiai Mittal Steel, amely már korábban megvette a Vítkovice Steel legfontosabb kereskedelmi partnerét, az ugyancsak ostravai Ispat Nová Hut kohászati céget. A mintegy 1600 főt foglalkoztató Vítkovice Steel 2003-ban mintegy 9 milliárd koronás forgalom mellett 143 millió koronás adózás előtti nyereséget ért el, 2004 első félévében pedig a forgalma 22 százalékkal, 5,5 milliárd koronára nőtt. A Gross-kormány az acélmű privatizálásából mintegy 4 milliárd koronás bevételre számít.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet