Az Apple az iPod zseb-zenelejátszó sikerére alapozva piacra dobta a készülék fotók tárolására és megjelenítésére is alkalmas változatát. A fotó-iPod két változatban kerül a boltokba: 60 és 40 gigabájt tárolókapacitással, egy híján 600 és 500 dolláros áron. Az előbbiben nem kevesebb mint 25 ezer színes képet raktározhatnak el a felhasználók. Az új termék ötletének alapja az, hogy ma már szinte mindenkinek van digitális kamarája és biztos sokan vannak, akik az azzal készített képek egy részét maguknál tartanák – írja a Bloomberg. A másik újdonság egy speciális kiadás, amely tartalmazza az ír U2 együttes összes albumának számait. A U2-val „feltöltött” készülék ára 350 dollár, de a kollekció 150-ért letölthető a cég iTunes internetes zeneáruházából is.
A BBC által megkérdezett elemzők szerint az internetes értékesítés lehetőségeit kereső alkotók, zenekiadók és a zeneszolgáltatók sűrű, tömött sorokban fogják követni az Apple–U2 együttműködés példáját. Az iPodból három év alatt 5,74 milliót adtak el, ebből 2,02 milliót a szeptemberben végződött negyedévben. A termék az elmúlt egy év alatt – a korábbi négyszeresére nőve – 537 millió dollár hozott az Apple-nek, a cég profitja üzleti évének utolsó negyedében 50 százalékkal nőtt, elsősorban az iPod-eladásoknak köszönhetően.
