BUX 140415.77 0,57 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Költséggyilkos igazgató a VW-nál

2004. október 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel négy százalékkal emelkedett tegnap a német Volkswagen AG részvényének árfolyama, miután Európa legnagyobb autógyára bejelentette, hogy jövő február 1-jétől leigazolja a korábban a DaimlerChrysler AG-nál tevékenykedő Wolfgang Bernhardot. Az először a Spiegel honlapján közzétett, majd a társaság által megerősített hírt azért fogadták nagy lelkesedéssel a befektetők, mert Bernhard a Chrysler operatív igazgatói tisztségében eltöltött idő alatt drasztikus költségcsökkentésekkel rendbe hozta az amerikai autógyárat. A VW-nál a csoport Volkswagen, Skoda, Bentley és Bugatti márkáit magában foglaló divízió igazgatója lesz. Kinevezésétől elemzők azt várják, hogy mélyreható szerkezetátalakítási intézkedéseket hajt végre, s ezzel nyereségesebbé teszi az évek óta profitromlással küzdő autógyárat. A WestLB AG bank máris semlegesről vételre érdemesre módosította a VW-részvények minősítését. Bernhard júliusban lépett ki a DaimlerChryslertől, ahol a tervek szerint a Mercedes Car Group igazgatójaként folytatta volna pályafutását, ám a szakszervezetekkel való összezördülése miatt végül más kapta meg a posztot.
A VW már jelenleg is folytat költségcsökkentési programot, s a tegnapi árfolyam-emelkedéshez hozzájárult a vállalat szóvivőjének azon közlése is, amely szerint a racionalizálásnak köszönhetően jövőre az ideinél határozottan magasabb lesz üzemi eredmény. A szóvivő nem számszerűsítette a várható nyereséget. Idén a VW 1,9 milliárd eurós üzemi eredményt vár.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet