Kísérleti üzemben elindította online zeneletöltési szolgáltatását a Microsoft Corp. Az egyelőre az Egyesült Államokban elérhető MSN Music az Apple Computer Inc. több mint egy éve működő iTunes internetes zenei áruházának versenytársa lesz. Mindkét site-on általában 99 dollárcentért tölthetők le a számok, míg az albumokért 9,99 dollárt kell fizetni. Különbség, hogy az MSN Music egyelőre „csak” félmillió dalból álló készletet tud felmutatni, míg az iTunesnál egymillióból lehet válogatni. Ennek orvoslására a Microsoft hetente frissülő kínálatot ígér, amely így hamarosan eléri az egymilliós szintet. Előnye az újdonságnak, hogy míg az iTunesról csak az Apple iPod lejátszójára, illetve a Hewlett-Packard iPod-klónjára lehet letölteni a számokat, addig az MSN Musickal sok Windows-alapú készülék is együttműködik.
A BBC Newsnak nyilatkozó szakértők szerint a Microsoft hosszú ideig követő pozícióban marad az Apple mögött az internetes zene piacán, az utóbbi cég 125 millió ügyfelének ugyanis semmi oka arra, hogy szolgáltatót váltson, s így az MSN Music csak az új felhasználókra számíthat. Emellett szólhat az is, hogy az MSN Music tesztelői szerint a szolgáltatás - hasonlóan a többi Microsoft-termékhez - erényei mellett sok bosszantó meglepetéssel is szolgál. Például a zenéhez nem kapcsolódó hirdetések futnak az oldalakon, és míg az iTunesnál minden szám egy dollárba kerül, a MSN Musicnál némelyikért majdnem négyet kell fizetni.
