Az elmúlt tíz évben évente 1-2 százalékkal növekedett a gázolaj forgalma - tudtuk meg a Magyar Ásványolaj Szövetségnél. Ez elsősorban annak köszönhető, hogy a teherszállítások az említett időszakban jelentősen megélénkültek, s ezeket a munkákat jellemzően dízelmotoros járművekkel végzik. Emellett az újonnan értékesített járművek mintegy 10 százaléka rendelkezik dízelmotorral, míg egy évtizeddel ezelőtt ez az arány csupán 5 százalék körül mozgott. A fejlődési lehetőségek azonban jelentősek, hiszen Ausztriában ez a mutató 60 százalék.
