BUX 139442.66 1,32 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az LNM újabb lengyel acélgyárat vesz

2003. december 2. kedd, 14:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ második legnagyobb acéltermelője, az LNM Group, amely 12 országban rendelkezik integrált acélgyártó létesítményekkel, ajánlatot tett a Huta Czestochowa SA (HCz) lengyel acélműre, hogy erősítse jelenleg évi 14 millió tonnás kelet-közép-európai acéltermelését. A HCz 2000 alkalmazottat foglalkoztat és évi 700 ezer tonna termeléssel a legnagyobb lengyel acéllemezgyár. Korábban az LNM szándéknyilatkozatot írt alá a varsói pénzügyminisztériummal a PHS, a legnagyobb lengyel acélholding megvásárlásáról. A térségben az LNM jelen van Romániában és Csehországban is, de mint Aditya Mittal, az LNM alelnöke elmondta Kelet-Közép-Európában még számos izgalmas lehetőség kínálkozik, mert az alacsony hatékonyságú cégek sikeressé tehetők. A világon 45 országban mintegy 120 ezer alkalmazottal működő csoport, amelynek tagja az LNM mellett az Ispat is, idén 35 millió tonna acélt állít elő, árbevétele pedig eléri a 12 milliárd dollárt.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet