BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínába viszi PC-gyártása harmadát a Samsung

2003. szeptember 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dél-koreai Samsung Electronics Co. elektronikai csoport, a világ legnagyobb memóriachip-gyártója nagyszabású átszervezésekbe kezdett, amelyek célja a költségek csökkentése, a piaci pozíció megerősítése, illetve a kedvező növekedési kilátások biztosítása. A csoport dél-koreai személyiszámítógép-részlege tevékenységének túlnyomó részét két éven belül Kínába telepíti át. A lépésre a költségek leszállítása érdekében kerül sor, hogy jobban fel tudják venni a versenyt a nagyobb riválisokkal. A Samsung évi egymillió PC-t Dél-Koreában, 2 milliót pedig külföldön gyárt, az utóbbi egy részét abban az áprilisban megnyitott kínai üzemében, amelynek a termelését 2005-re 1 millióra akarja felfuttatni.
A pénzügyi részleteket a Samsung nem hozta nyilvánosságra, mint ahogy a japán Toshibával az optikai tárolók gyártására létrehozni tervezett vegyesvállalat finanszírozásáról sem nyilatkozott. A Samsung 49, a Toshiba 51 százalékos tulajdonos lesz a két cég CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM eszközök fejlesztését és gyártását integráló vállalatában. A felek reményei szerint a tavaly összesen 200 milliárd jen (1,8 milliárd dollár) árbevételt elérő részlegek egyesítése erősíti piaci pozíciójukat. A folyadékkristályos kijelzők (LCD) terén a világ második legnagyobb gyártójának számító Samsung a japán Sonyval szoros szövetség kialakításáról tárgyal. A részletek ugyan nem ismertek, de a Reuters által megkérdezett elemzők szerint a Samsung jó előre biztosítani szeretné, hogy a hatalmas növekedés előtt álló LCD-piacon el tudja majd adni termékeit, miután 2010-ig mintegy 20 ezer milliárd vont (17 milliárd dollár) kíván befektetni a sík képernyők gyártósoraira. A paneleket tévéibe beépítő Sonynak, amely több céggel is tárgyal, azért éri meg az együttműködés, mert az új nagy felbontású hatodik és hetedik generációs termékek gyártásának beindítása üzemeiben legalább 2 milliárd dollárba kerülne.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet