BUX 138907.65 -0,42 %
OTP 44860 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyomás alatt az Ahold

2003. szeptember 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közfelháborodás hatására lemondott posztjáról Henny de Ruiter, a holland Ahold NV élelmiszer-kiskereskedelmi lánc elnöke, a két hete megválasztott Anders Moberg vezérigazgató pedig felajánlotta, hogy lemond javadalmazásának egy részéről. Az egykori IKEA-igazgatót a teljesítménytől függetlenül évi 1,5 millió euró fizetés és ugyanekkora jutalom illette meg, ezenfelül extra bónuszra, Ahold-részvényopciókra és részvényekre is igényt tarthatott. Mindez a következő két évben összesen akár 10 millió euróra is rúghat. Végkielégítésként az éves alapfizetés két és félszerese plusz a megelőző két évben kapott jutalom kétszerese járt volna neki. Moberg azt a feladatot vállalta, hogy rendbe hozza az Ahold ügyeit, miután a cég amerikai részlegénél korábban egymilliárd euróval meghamisították a mérleget. A magas vezetői juttatások miatt felháborodott vásárlók bojkottálták a cég egyik büszkeségét, az Albert Heijn szupermarketláncot, a részvényesek pedig követelték a javadalmazás csökkentését. Véleményt nyilvánított Jan Peter Balkenende miniszterelnök is, aki szerint Moberg rossz példát mutat.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet