BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghétszerezte nyereségét a Gazprom

2003. augusztus 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb gázkitermelője, a Gazprom a magas gázárnak és az alacsonyabb adónak köszönhetően az orosz számviteli szabványok szerint az első félévben éves összehasonlításban nem kevesebb mint hétszeresére, 110,45 milliárd rubelre (3,64 milliárd dollár) növelte nettó nyereségét. Az árbevétel 36 százalékkal, 404 milliárd rubelre nőtt. A csoport exportja, amely Nyugat-Európa szükségletének negyedét fedezi, február óta folyamatosan emelkedett, mert fogyasztói a hosszú, hideg tél miatt - és az áremelkedéstől tartva - egyre több földgázt vettek. A gáz ára ezt tükrözve egyenletesen emelkedett, tetőpontját az év közepén érte el. Bár a csoport nem közölte exportárát, a Reuters által megkérdezett elemzők szerint ezer köbméter átlagára 120 dollárra szökött fel az egy évvel korábbi 90 dollárról.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet