BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közép-Európában hízik az Erste profitja

2003. augusztus 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hat kelet-közép-európai országban a lakossági, a vállalati és a befektetési banki piacon is jelen lévő osztrák Erste Bank AG az első félévben éves összevetésben közel felével, 165,1 millió euróra növelte nettó nyereségét, míg a Reuters elemzői konszenzusa csak 155 millió eurót valószínűsített. Az üzemi eredmény 17 százalékkal, 677 millió euróra nőtt. Az előző negyedévekhez hasonló ütemű profitnövekedést a térségbeli érdekeltségek erős teljesítménye - ezek adták a nettó profit 54 százalékát - és az osztrák piacon a költségek kézben tartása segítette elő - közölte a bank, kiemelve magyarországi és szlovákiai részlegei forgalmának, valamint nettó kamatbevételének növekedését. Az Erste megismételte, hogy nyereségének két számjegyű bővülésére számít az idén. Változatlan maradt az a célkitűzés is, amely szerint 2005-re a nettó nyereség 500 millió euróra nő és így a tőkemegtérülési ráta (RoE) legalább eléri a15 százalékot.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet