BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nagy európai vesztesek élvonalában az mmO2

2003. május 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit mmO2 Plc, a kontinens egyik vezető mobilszolgáltatója az európai vállalati történelem ötödik legnagyobb éves veszteségét, nettó 10,15 milliárd font (14,24 milliárd euró) mínuszt volt kénytelen elkönyvelni a márciussal zárult üzleti évében. Ebben meghatározó szerepe volt annak, hogy a cég kénytelen volt 9,7 milliárd fontot leírni befektetéseinek értékcsökkenése miatt. Az összegből 5,9 milliárd fontra rúg a Nagy-Britanniában és Németországban az egykori anyavállalat, a BT Group Plc által három évvel ezelőtt 9,2 milliárd fontért megszerzett 3G-koncessziók értékéből való leírás, de a húsz évre szóló engedélyek Peter Erskine vezérigazgató szerint 4 milliárd fontért bármikor eladhatók lennének.
Az éves nettó veszteség több mint kétszerese a mmO2 mintegy 5 milliárd fontos piaci értékének, de a megrázó számmal szemben biztató jel, hogy az iparágban irányadónak tekintett EBITDA-nyereség a duplájára, 859 millió fontra nőtt, s az árbevétel 14 százalékkal, 4,87 milliárd fontra emelkedett. A részvény árfolyama tegnap délelőtt 2,7 százalékkal emelkedett a londoni tőzsdén. Kereskedők szerint ez azt jelzi, hogy az utóbbi két hónapban végbement, egyharmadával való drágulás után a befektetők továbbra is bíznak abban, hogy a csoport és a holland KPN között folyó tárgyalások németországi érdekeltségeik összevonását illetően eredményre vezetnek.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet