BUX 139920.45 0,21 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól kezdte az évet a Metro

2003. május 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ ötödik legnagyobb kereskedelmi hálózata, a német Metro AG 22,2 millió euró üzemi nyereséget ért el a hagyományosan leggyengébb első negyedévében, noha a piac negatív eredményre számított. A nettó veszteség csökkent, főként a gyorsan növekvő Cash & Carry részleg és a MediaMarkt/Saturn elektronikai hálózat jóvoltából. Az előbbinél az üzemi nyereség 19,9, az utóbbinál 9,5 százalékkal ugrott meg éves szinten. A Magyarországon is több áruházzal rendelkező csoport árbevételének több mint felét adó németországi értékesítés a késői húsvét ellenére meglepetésre jól alakult, az eladások a három hónap során 3,3 százalékkal bővültek. Külföldön a javulás ennél kisebb, 1,9 százalékos volt. A teljes árbevétel így 2,5 százalékkal, 12,13 milliárd euróra emelkedett, de ha kiszűrjük az eurónak a dollárral szembeni erősödését, kétszer ekkora a növekedés. A csoport az idén árbevételének 5, részvényenkénti profitjának 6-10 százalékos bővülésére számít.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet