A finn Nokia Oyj mobilhálózati berendezéseket gyártó részlegénél 10 százalékkal, azaz 1800 fővel csökkenti a létszámot, hogy a gyenge keresletre válaszul lejjebb tudja szorítani a költségeket. Az elbocsátások többsége a belföldi üzemeket érinti, a kutatástól a marketinging. A világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója riválisaihoz, így főleg a svéd Ericssonhoz hasonlóan azért kényszerül kiadásai csökkentésére, mert bevételeinek és profitjának egyre kisebb hányadát adja ez a részleg. Ennek oka, hogy az utóbbi két évben a mobilszolgáltatóknak a hatalmas fejlesztések után nincs elég pénzük hálózataik korszerűsítésére.
