BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nagyobb az AXA vesztesége

2003. április 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A francia AXA SA biztosítótársaság tavalyi nettó vesztesége az amerikai számviteli szabályok (GAAP) szerint a korábban közzétettnek másfélszeresére, 2,9 milliárd euróra rúgott, ami annak a következménye, hogy másképpen könyvelte el befektetései értékcsökkenését. A csoport most nagyobb negatív összeget állított be a mérlegbe ilyen címen, hogy eredménye jobban tükrözze a tőkepiacok gyengülő tendenciáját. A GAAP alapján akkor kell átértékelni a befektetéseket, ha árfolyamuk legalább hat hónapon át a beszerzési ár 80 százaléka alatt volt – áll az AXA közleményében. A francia szabályok ennél enyhébbek, a nem realizált veszteséget csak akkor kell beállítani a mérlegbe, ha több mint hat hónapon át meghaladja a harminc százalékot. A részvény árfolyama mindenesetre azonnal 6 százalékkal zuhant a bejelentésre.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet