Az amerikai U. S. Steel az elmúlt két évben valamivel több mint 150 millió dollárt ruházott be a kassai acélműbe, a U. S. Steel Kosicébe – mondta Christopher Navetta, a kelet-szlovákiai cég elnöke. Az összegből 67 százalék jutott a magasabb értékű termékek arányának növelésére, 15 százalékot fordítottak környezetvédelemre, a fennmaradó részt infrastrukturális beruházásokra szánták. A cég elnöke szerint a
150 millió dollárt meghaladó invesztíció időarányosan meghaladja a U. S. Steel 2000 novemberében tett ígéretét, hogy a kassai acélműbe tíz év alatt 700 millió dollárt ruháznak be. Az amerikai tulajdonos szerint 2003-ban is az időarányos 70 millió dollárnál többet fordítanak az acélműre. Ennek eredményeként például 2004 végéig 200 ezer tonnával növelik a horganyzott lemezek éves gyártókapacitását. Navetta szerint a munkaerő-leépítésre vonatkozó ígéretüket is tartják, mivel eddig elbocsátásokra nem került sor.
