BUX 138926.56 0,95 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kettébontják a szlovák villamos műveket

2003. március 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

SIDÓ ZOLTÁN, Pozsony
Az állami kézben lévő szlovák villamos művek (Slovenské Elektrárne, SE) részleges privatizációját előkészítő bizottság a PriceWaterhouseCoopers (PwC) koncepcióját elfogadva azt javasolta a szlovák gazdasági minisztériumnak, hogy a cég 49 százalékát és a menedzsmentjogokat két részre bontva értékesítsék - közölte a gazdasági tárca szóvivője. Robert Nemcsics gazdasági miniszter ezt a változatot terjeszti majd a kormány elé. A tanácsadásra kiválasztott PwC javaslata értelmében külön cégbe szervezik a hagyományos erőműveket és a nukleáris erőműveket. A bősi vízerőművet a koncepció értelmében kiemelnék a privatizáció folyamatából.
Mindennek eredményeképpen az értékesítés során csak két társaság lehet befutó. Tavaly szeptemberben nyolc cég nyújtott be előzetes ajánlatot, köztük a német E.ON, a francia Electricité de France, a brit British Energy és International Power, valamint az olasz Enel. Értesülések szerint kisebb az érdeklődés az atomerőművek iránt. Egyelőre nem tudni, hogy a kabinet mikor dönt a privatizációról. Ha még az idén hatályon kívül helyezik az úgynevezett nagyprivatizációs törvényt, akkor akár a villamos művek száz százalékát is eladhatják.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet